შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1956 წელს დაბადებული გ.ძ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ქალაქ გორში, თავისივე საცხოვრებელი კორპუსის მიმდებარედ, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობი - 1967 წელს დაბადებული ს.ქ. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
პოლიციამ გ.ძ. ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.Dz.(DoB 1956) for premeditated murder as a result of immediate operative-search and investigative activities.
The investigation established that the accused person, in the town of Gori, near his own residential building, wounded his acquaintance – S.K. (DoB 1967) with a cold steel while arguing and fled the scene. The wounded man died shortly after being taken to a medical facility.
Police arrested G.Dz. as a result of immediate police activities few hours after the incident. Law enforcement officers seized the weapon of crime - a knife as evidence.